KPSS Aday Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim?KPSS Aday Şifresi İşlemleri için Tıklayın!

KPSS Aday İşlemleri Şifremi Unuttum,KPSS Aday Şifresini Unuttum,ÖSYM Aday Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım,ÖSYM Aday Şifremi Unuttum Nasıl Öğrenebilirim, ÖSYM Aday Şifremi Unuttum Ne Yapabilirim...

ÖSYM'nin özellikle katılımı yüksek sınavlarında ekseri olarak sınav başvuru.sonuç,tercih zamanlarında belkide adayların en sık karşılaştıkları sorunlardan birisi de ÖSYM Şifrelerinin unutulması veya kaybolması.Peki, KPSS Aday Şifremi Unuttum Ne Yapmalıyım? İşte Cevabı...

Kişisel şifresini kaybeden ya da unutan adaylar, ÖSYM’nin (http://ais.osym.gov.tr) internet adresinden ücretsiz olarak yeniden edinebilirler. Bunun için belirtilen internet adresinden “Şifremi Unuttum” alanına girmeleri burada kendilerine sorulan soruları doğru cevaplandırmaları (Sorulara verilen cevaplar, daha önce sistemde şifre değişikliği yapılırken verilen bilgilerle aynı olmalıdır.) gerekmektedir.

Bu sorulara doğru cevap veremediği için şifresini bu yolla yeniden edinemeyen adaylar nüfus cüzdanı ya da pasaportları ile birlikte Başvuru Merkezlerine (Ortaöğretim Kurumu Müdürlükleri, ÖSYM Sınav Merkezi Yöneticilikleri ve ÖSYM Büroları) şahsen başvurarak ücreti karşılığı (2,00 TL) yeni şifrelerini edinmek zorundadır. Bu şifre daha sonraki gerek tercih gerekse sınavlar ile ilgili işlemlerde de kullanılacağından adayların bu şifreyi saklamaları yararlarınadır.

Adayın kişisel bilgisi olan şifreler, başka hiçbir kişiye verilmemektedir. Tutuklu ya da zorunlu askerlik görevini yapmakta olduğu için bizzat yukarıda belirtilen başvuru merkezlerine gelemeyecek olan adaylara ise, bulundukları cezaevi müdürlükleri ya da askeri birlik komutanlarının resmi yazı ile müracaat etmesi halinde, adayın ismine düzenlenmiş kapalı zarf içinde adaya iletilmek üzere şifre verilebilecektir.

ÖSYM Ana Sayfasına Ulaşmak için Tıklayınız