kpss sınavı

KPSS Sınavı Zorluk Derecesi Nedir 2017?KPSS'ye az bir süre kala adayların çok merak ettiği bir soru... Sınav kolay mı olacak, zor mu? Sorular bilgi ağırlıklı gelmeye devam eder mi? “ÖSYM son yıllarda KPSS yanında yaptığı diğer sınavlarda da yorumdan ziyade bilgiye dayalı sorulara ağırlık veriyor.

Bu yapılan müfredat ve soru sayısı değişimine bakıldığında yeni konuların eklenmesi adayların bilgi düzeyini genişletmesi gerektiğini gösteriyor.” Tarih soruları da ALES tarzında gelir mi?

“Matematik ve Türkçe sorularının ALES tarzına yönelik olacağı ele alındığında tarih için de aynısı geçerli olabileceği düşünülüyor. Tarihte zaten özellikle ilke ve inkılaplar ile ilgili gelen sorular zaten ALES gibi muhakeme tarzı sorulardı. Ancak bu soru tarzı kapsamını genişletirlerse bu soruları çözmek için de sadece yorum gücü değil, yine bilgi gerekecek.

KPSS Sınavı Test Çözme TeknikleriKPSS sınavı içeriği ve soru tarzı bakımından diğer sınavlara göre daha zordur. Her ne kadar ülkemizin genel sınav sistemi olan çoktan seçmeli tarzında sorular KPSS’de de uygulansa da birçok kişi bu sınavdan geçememektedir. Bunun genel sebebi ise KPSS sınavının test özelliğinin diğer test sınavlarına göre daha farklı olmasıdır. KPSS sınavına özgü olarak test teknikleri ile daha yüksek netler çıkarmak mümkündür. KPSS test çözme tekniklerinden bazılarını söylemek gerekirse;

KPSS Lisans ve Önlisans Denemeleri ve Cevapları (2)Yargı Akademi KPSS adaylarına özel olarak KPSS önlisans ve lisans düzeyinde deneme sınavı hazırladı.

Bu deneme sınavını, Yargı Akademi KPSS adaylarına özel olarak hazırladı.

2018 yılında yapılacak KPSS önlisans başvuruları Ağustos 2018 tarihleri arasında alınacak. Sınav ise Ekim'de yapılacak. KPSS Lisans başvuruları da Mart 2017 tarihleri arasında alınacak. Sınav ise Mayıs tarihlerinde yapılacak.

Lisans deneme sınavı için TIKLAYINIZ

Önlisans deneme sınavı için TIKLAYINIZ

Lisans, Önlisans Deneme Sınavları ve Cevapları (1)Yaklaşım Kariyer KPSS adaylarına özel olarak KPSS önlisans ve lisans düzeyinde deneme sınavı hazırladı.

Bu deneme sınavını, Yaklaşım Kariyer KPSS adaylarına özel olarak hazırladı.

2018 yılında yapılacak KPSS önlisans başvuruları Ağustos 2017 tarihleri arasında alınacak. Sınav ise Ekim'de yapılacak. KPSS lisans başvuruları da Mart tarihleri arasında alınmıştı. Sınav ise Mayıs 2017 tarihlerinde yapılacak.

Lisans deneme sınavı için TIKLAYINIZ

Önlisans deneme sınavı için TIKLAYINIZ

KPSS Geçmiş Yıllara Ait Sınav Soru ve Cevapları (2018'ye Hazırlık)2018 KPSS başvuru tarihini ÖSYM açıkladı. ÖSYM 2018 Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS başvuruları ne zaman başlıyor? KPSS sınavı ne zaman yapılacak? ÖSYM bütün sınavları hangi tarihlerde yapılacak? ÖSYM 2018 sınav takvimi, KPSS çıkmış tüm soru ve cevapları, KPSS önceki sınav soruları ve cevapları...

*** 2018 KPSS ve diğer tüm ÖSYM sınav ve başvuru tarihlerini görmek için buraya tıklayınız

ÖSYM’nin belirlediği 2018 resmi sınav tarihleri yukarıdadır. Bu konuyla ilgili yeni bir bilgi yayınlandığında ÖSYM resmi sitesinden güncelleme yapacaktır.

KPSS’de Çıkmış Sorular ve Cevapları

KPSS Sınavına Nasıl Hazırlanmalıyım?Malumunuz 2010 yılında ÖSYM'de gerçekleşen soru sızdırma meselesinin akabinde ÖSYM, soru veri bankasını tamamen sildi ve yeni sorular hazırladı. Bu yeni sorular, eski alışık olunan soru formatından uzak ve tamamen süre ve bilgi sorularıyla aday elemeye yönelik hazırlanmaktadır. Bu nedenle yeni KPSS formatına en uygun çalışma yöntemi şu şekilde olmalıdır:

KPSS'de dikkat çeken 3 soruKPSS 'nin genel yetenek kısmında adaylara siber saldırılara yönelik 3 soru yöneltilmesi dikkat çekti.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM ) tarafından öğretmenlik ve kamudaki A grubu kadrolar için 6-7 Temmuz tarihlerinde düzenlenen 2013 KPSS A grubu ve öğretmenlik sınavının ilk oturumu bu sabah saat 9.30'da başladı. Adaylara, genel kültür ve genel yetenek testlerinden oluşan 120 soru yöneltildi.

KPSS sorularının Genel kültür kısmında yer alan 3 paragraf sorusu, son zamanlarda bazı hacker grupları tarafından Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı ve ÖSYM gibi kritik kuruluşlara siber saldırılar düzenlenmesini akıllara getirdi. Adaylar, 'siber saldırı'nın ne olduğu, nasıl yapıldığı ve ne gibi önlemlerin alınması gerektiğine yönelik bilgiler verilen paragraf üzerinden 3 soru cevapladı.