KPSS başvuru

KPSS'de üst öğrenime dikkat!Lisans (4 yıllık) bitirdikten sonra önlisans (2 yıllık) okuyanlar boşa mı kürek çekiyorlar?

Mezun olduğu lisans bölümünden alım olmaması nedeniyle bir çok aday, alımı yüksek olan önlisans programlarını okumakta ya da okumayı düşünmektedir. Peki bu durumun KPSS'ye etkisi nedir?

Adaylar “yanlış yönlendirme mağduruyuz”

Lisans sonrası 2 yıllık okuyan veya okumayı düşünen adaylar “üniversiteye giriş sırasında ya dershane hocalarımız ve ailemizin yanlış yönlendirmesi ya da bazı bölümlerin ve üniversitelerin ismine kanarak bu bölümleri tercih ettik ve 4 yıl okuduk. Ancak KPSS alımlarında bölümümüzden hiç alım olmamakta ya da çok az alım olmaktadır. Bu yüzden önlisans sınavı da daha kolay olduğu için alım oranı yüksek bir önlisans bölümü okuyarak rahatça atanmak istiyoruz” demektedirler.

İlgili mevzuat ne diyor?

KPSS 2017 Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?KPSS başvuruları ne zaman bitiyor? KPSS ile ilgili başvurular 23 Mart'a kadar devam edecek. Adaylar başvurularını ÖSYM'nin internet sitesinden yapabilecek.

ÖSYM'nin internet sayfasındaki sınav takvimine göre, KPSS (A Grubu ve Öğretmenlik) 21-28 Mayıs 2017'de, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 16 Temmuz 2017'de gerçekleştirilecek. KPSS'ye, lisans mezunları ile bir lisans programından mezun olabilecek durumdaki adaylar başvurabilecek. ÖABT dahil KPSS'ye başvuru işlemleri 13-23 Mart 2017'de alınacak.. Başvurular, ÖSYM merkezleri ve "www.osym.gov.tr" internet adresinden yapılabilecek.

KPSS 2017 lisans Kılavuzunu İndirmek için Buraya Tıklayın

KPSS'de yeni güvenlik sistemiÖSYM bu yıl gerçekleşen KPSS'de karekod sistemini kullandı. Adayların kitapçıkları üzerlerinde bulunan karekodlar sayesinde, güvenlikle ilgili sıkıntılar yaşanmayacak.

KPSS'nin ilk oturumu dün gerçekleşti. Her yıl 2 milyona yakın adayın katıldığı sınavın genel kültür ve genel yetenekten oluşan ilk kısmına yaklaşık 400 bin kişi girdi. Devlet memuru olmak için ter döken adaylara bu yıl yeni bir güvenlik önlemi uygulandı. Özellikle kitapçıkların dışarı çıkartılmasını engellemek için uygulanan sistemin adı ise künye takip sistemi.

Künye takip sistemi

Yeni SHÇEK kadroları açılıyorGeçen yıl 3 bine yakın kimsesiz genci kamuda işe yerleştiren Bakanlık, yeni kadrolar için de harekete geçti. Valiliklere yurtlarda büyüyen işsiz gençlerin sayısı soruldu. Böylece gençler yeni kadrolarda istihdam edilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın gözü kulağı gençlerin üzerinde... Gençlere şefkat elini uzatan Bakanlık, bu sayede gençlerin istihdam edilmesini hedefliyor.

2017 KPSS'ye Bireysel Başvuru Nasıl Yapılır?KPSS Başvurusu İnternetten Nasıl Yapılır 2014,2014 KPSS İnternetten Başvuru Nasıl Yapılıyor,İnternetten 2014 KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır...

Memur alımları ve atamaları için ÖSYM tarafından gerçekleştirilen KPSS sınavları ÖSYM’nin belirlediği tarihlerde Türkiye merkezlerinde ve Lefkoşa’da yapılmaktadır.

KPSS başvuruları için başvuru kılavuz satışı artık yapılmamaktadır. Sınav başvuru kılavuzu ÖSYM’nin (http://www.osym.gov.tr/) adresinde yayınlanmakta olup adaylar başvuru formunu buradan inceledikten sonra gerekli işlemleri yapmalıdırlar.

GÜNCEL NOT: KPSS Ortaöğretim Önlisans Başvuru İşlemleri Başladı.Detaylar için BURAYA TIKLAYINIZ

2018 KPSS Giriş Şartları Nelerdir?KPSS’ye giriş şartları nelerdir? Kimler 2018 KPSS'ye başvuru yapıp sınava katılabilir? KPSS 2018 başvuruları nasıl yapılıyor.KPSS hakkında tüm merak edilenler. KPSS 2018 sonuçları. KPSS ne zaman ? KPSS başvuru sonuçları. KPSS sınav giriş belgesi ve daha fazlası...

2018 KPSS'ye hazırlanan adaylar tarafından en çok merak edilen soruların başında sınava kimlerin başvuru yapıp girebileceği gelmektedir. kpssgiris.com sitesi olarak adayları bu konuda haberdar etmek istedik.Bilindiği gibi bu sene 2018 yılında yapılacak olan Kamu Personeli Seçme Sınavı sadece A grubu ve Eğitim Bilimleri için olacak.Sorulara geçelim hemen isterseniz...

"Ortaöğretim Mezunuyum, KPSS Lisans veya Önlisans Sınavına Girebilir Miyim ?"

Hayır Giremezsiniz.Sadece Ortaöğretim düzeyindeki KPSS ye girebilirsiniz.

"Son sınıf öğrencileri de KPSS’ye başvurabilir mi?"