ÖSYM KPSS Öğretmenlik Tercih Kılavuzu 201820 Bin Sözleşmeli Öğretmen Atamaları Tercih ve Başvuru Kılavuzu MEB sözleşmeli öğretmen atama takvimini açıkladı.

MEB'den yapılan son dakika açıklamasında göre 20 bin öğretmen ataması için kontejan takvimi ve kontenjan dağılımı belli oldu. Atama takviminin sonunda tam olarak 20 bin 127 öğretmen adayının atamasının yapılması planlanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 20 bin sözleşmeli öğretmen alımına ilişkin takvimi saat 15.00'te @tcmeb twitter adresinden açıklayacağını duyurmuştu. MEB'in resmi adresinden tarihler açıklandı.. Gelen ilk açıklama ise şöyle; Bakanlığımıza bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacının karşılanması amacıyla Sözleşmeli Öğretmen İstihdamına İlişkin Yönetmelik kapsamında 20.127 pozisyona sözleşmeli öğretmen atamak üzere Ek 1 Atama Yapılacak Alanlar ile Başvuruya Esas Olacak Taban Puan ve Kontenjan Listesinde belirtilen alanlarda başvuru alınacaktır.

KPSS Öğretmenlik Tercih Kılavuzu 2018 İndirmek için Tıklayınız

ÖSYM KPSS Öğretmenlik Tercih Tercih Robotu İndirmek için Buraya Tıklayınız

ÖSYM KPSS Öğretmenlik Tercih İşlemlerinizi Gerçekleştirmek için Buraya Tıklayınız

En çok kontenjan sınıf öğretmenliğine

MEB’in açıkladığı kontenjan dağılımına göre, 3 bin 570 ile en çok alım, sınıf öğretmenliğine yapılacak. Bu kontenjanı 2 bin 193 ile İngilizce, 2 bin 143 ile din kültürü ve ahlâk bilgisi, 1.835 ile ilköğretim matematik ve 1.720 kişi ile okul öncesi takip ediyor.
KPSS Tercih Kılavuzu