2018 KPSS Lisans Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?2014 KPSS Lisans Sonuçlarını Öğrenmek için Buraya Tıklayınız

2014 KPSS Lisans Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak,2014 KPSS Lisans Sonuçları Ne Zaman Açıklanır...

GÜNCEL: 2014 KPSS Lisans Sınavı Sonuçları Açıklandı.Detaylar için BURAYA TIKLAYINIZ

ÖSYM Başkanlığı geçen yıl 6-7 Temmuz 2013 tarihlerinde yapmış olduğu KPSS (A) Grubu Sınav Sonuçlarını 31 Temmuz 2013 tarihinde açıklamıştı.Bu senede yapılacak olan 2014 KPSS Lisans Sonuçlarının da geçen sene ile benzer aralıklardaaçıklanması öngörülmektedir.Peki,2014 KPSS Lisans Sonuçlarını Nasıl Öğrenebilirim? İşte cevap;

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin (https://sonuc.osym.gov.tr) İnternet adresinden öğrenebileceklerdir. Sınav sonuç belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir.

ÖSYM, adaylara yönelik sınav sonuç belgelerinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgelerinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme (https://sonuc.osym.gov.tr) üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.