2018 ÖABT’ye Hangi Alandan Kaç Kişi Girdi?2018 KPSS ve ÖABT Sınavlarına kaç kişi girdi? Sınava Kaç kişi Başvurdu? Kaç Kişinin KPSS sınavı geçersiz sayıldı?


Temmuz 2018 tarihlerinde yapılan 2018-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavı (13 test, 500 soru) ile Temmuz 2018 tarihinde yapılan 2018 Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (16 alan, 800 soru) değerlendirme işlemleri tamamlanmıştır.

2018 ÖABT Sonuçları Tıkla Öğren

2018 ÖABT Sonuçları Sayısal Bilgileri Tıkla Öğren

Sınav sonuçları Ağustos 2018 tarihinden itibaren ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden açıklanacaktır. Adaylar, sınav sonuçlarını belirtilen internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir.

2018 – KPSS A GRUBU VE ÖĞRETMENLİK / ÖABT ADAY SAYILARI

Öğretmen atamalar bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı'nın norm açıklarına göre ve Maliye Bakanlığı tarafından izin verilen kadrolar çerçevesinde gerçekleştiriliyor. Atama bekleyen öğretmen sayısı genel anlamda alım sayısı ile tutmadığı gibi branşlara göre de farklılık gösteriyor. Peki 2018 yılında ÖABT'ye girecek öğretmenin branşlara dağılımı nasıl? En çok hangi branşta öğretmenler atama bekliyor? ÖABT'ye girecek kişi sayısı bakımından en fazla branş hangisi? gibi sorular atama bekleyen binlerce öğretmen tarafından merak ediliyor. 2017 yılı ÖABT'ye giren öğretmen sayıları, branş bazında yapılan atamalar, eğitim fakültelerinden 2018 yılı itibariyle mezun olması öngörülenler ve formasyon belgeleri de dikkate alınarak yaklaşık olarak 2018 yılında hangi branştan ne kadar öğretmenin ÖABT'ye gireceği hesaplandı.
KPSS ÖABT