Lise mezunları için 2018 KPSS ne zaman yapılacak?ÖSYM 2018 Sınav Takvimine Ulaşmak için Tıklayınız

2018 kpss sınavı ne zaman yapılacak 2018 sınav takvimi ne zaman yayınlanır? 2018'de yapılacak sınavlar için ÖSYM'den açıklama geldi mi? 2018 senesinde kaç sınav yapılacak ve kaç bin öğrenci sınava girecek? 2018 YGS, KPSS,DUS, ALES hangi tarihlerde yapılacak? 2018 yılının sınav takvimi ÖSYM'nin resmi internet sitesinden açıklandığı anda kpssgiris.com'dan ulaşabileceksiniz. Sınav takvimine ulaşmak için tıklayın. Kamu Personel Seçme Sınavı 2018-KPSS Lisans Mayıs aylarında yapılacak.

KPSS ortaöğretim düzeyi Ekim 2018'de gerçekleştirilecek,başvurular Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacak, sonuçlar Kasım 2018'de duyurulacak.

Başvurular ÖSYM Sınav Koordinatörlükleri, Ortaöğretim Kurumları, (www.osym.gov.tr) adreslerinden bireysel olarak mayıs ayında alınacaktır.KPSS Sınav tarihleri açıklandı öğrencileri ve memur adaylarını heyacan sardı. Şimdiden sınavlara hazırlanmaya başlayan öğrenciler sınav tarihlerini öğrenince daha disiplinli çalışmaya başlayacaklar.

2018 senesinde sınavlara katılacak tüm öğrencilere şimdiden başarılar dileriz. 2018 senesinin tüm öğrencilerimize şans ve başarı getirmesini umut ediyoruz.Ortaöğretim kpss ne zaman yapılacak?

Lisans kpss ne zaman yapılacak? Önlisans Kpss ne zman yapılacak? 2018 Kpss Başvuru tarihleri ve 2018 Kpss'ye nereden başvuracağınızla ilgili tüm detaylar. 2018 kpss lise mezunları ne zaman yapılacak? 2018 ÖSYM sınav takvimi ÖSYM'nin resmi internet sitesi kanalıyla açıklandı. 2018 ÖSYM takvimini görüntülemek için aşağıdaki linke tıklayın.

2018 ÖSYM SINAV TAKVİMİ İÇİN TIKLAYIN!

Her sene milyonlarca öğrenci ÖSYM tarafından sınavlara giriyor ve gerek yükselmek gerekse öğrenim hayatına devam etmek açısından stresli günler geçiriyorlar. Hepimizin bildiği gibi sınavlarda yapılan en önemli hatalardan biri gereksiz heyecan yapmak.

Koca bir sene boyunca hazırlandığımız sınavlar için 60dk, 90dk gibi sürelerde performans sergilemek elbette herkes için stres kaynağı ancak kendimize güvenmeli ve sabırlı olmalıyız.

Unutmamalıyız ki sınavı kazanamazsak tekrar deneyebiliriz ve bu dünyanın sonu değil. Ancak hazırlanan ve emek harcayan arkadaşlarımız için söylüyorum ki hiç bir emeğin nihayetsiz kalmayacağı da bir gerçek. Ümidimizi yitirmeden sınav sırasında da motivasyonumuzu bozmadan ilerlemek kendimiz için belki de koca bir senemizi ayırmamızdan daha etkili ve faydalı olacaktır.

SINAV KAZANMANIN 5 PÜF NOKTASI

İSTİKRAR:

Çalışmalarımızın neticesini alabilmemiz en önemli unsurlarından biri elbette ki istikrardır. Şöyle ki çalışmalarımızı inanarak ve kendimizi deneyerek hep bir üst noktaya çıkarmaya çalışmak istikrarımız ile başarılacak bir durumdur. Bu bağlamda derslerde elde ettiğimiz neticeleri korumak ve yukarı seviyeler çıkarmak için düzenli olarak test çözmemiz ve tekrar yapmamız gereklidir.

ZAMANLAMA:

Ders çalışma saatlerimiz düzenli olmalı ve özellikle beynimiz dinlenmişken ders çalışmalıyız. Kendimizi yorgun hissettiğimiz saat aralıklarında ders çalışmamalıyız. Özellikle sabah saatlerinde bireylerin daha çabuk öğrendikleri uzmanlar tarafından söylenmekteir.

ÖNEMLİ KELİMELERİ RENKLİ KALEMLE ÇİZMEK:

Bu uygulama sayesinde tekrar yaparken renkli olarak işaretlediğimiz kelimeler bize konunun tamamını anlamak ve hatırlamak için oldukça yardımcı olacaktı

BOL BOL DENEME SINAVI YAPILMALIDIR:

En önemli öğrenme metodlarından biri de soru çözeken öğrenmektir. Bu anlamda konu tekrarından sonra kalıcılığını sağlamak için konu hakkında bol bol soru çözmek ve kendimizi sınava hazırlamak açısından deneme sınavlarına yoğunluk vermektir.

SÜREYİ AYARLAMA:

Hepimizin aslında stres kaynağı belirli saat aralıklarında bize verilen süre zarfında acaba tüm soruları yapabilecek miyim? Ya soruları yetiştiremezsem? gibi sorular sınava hazırlanırken hep soru işareti olarak kafamızı meşku etmektedir. Bunu aşmanın en güzel yolu deneme sınavlarını uygularken süre tutmak ve süre aşımında sınavı bitirmeketir. Her deneme sınavında soru adedimizi ve soru çözme hızımızı arttırdığımızı göreceğiz.
KPSS Ortaöğretim Önlisans